روش هایی برای جلوگیری از لخته شدن خون با استفاده از ورزش و ویتامین

-

امروز جمعه , ۴ تیر , ۱۴۰۰ شما در سرگرم باش هستید.

به دلیل به روز بودن سایت از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید.

روش هایی برای جلوگیری از لخته شدن خون با استفاده از ورزش و ویتامین

روش هایی برای جلوگیری از لخته شدن خون با استفاده از ورزش و ویتامین

با سلام به کاربران سایت سرگرم باش.بهترین راه های برای جلوگیری از لخته شدن خون را در مقاله زیر برای شما اورده ایم.امروزه به دلیل نشستن زیاد مقابل رایانه ها و تلویزیون ، هر کسی در معرض خطر لخته شدن خون است.اگر این لخته ها در ریه ها یا قلب ما اتفاق بیفتند، می توانند عوارض شدید ایجاد کنند.

مصرف ویتامین E

ویتامین E یک آنتاگونیست یا مهار کننده ویتامین K می باشد. برخی از غذاها این روزها با ویتامین E نگه داری شده اند، بنابراین به برچسب مواد غذایی دقت کنید. البته مقدار این ویتامین در غذاهای سرشار از این ویتامین بقدر ضروری بالا نیست.

تعدادی از تحقیقات اثر برخی از موارد را روی رقیق کنندگی خون و جلوگیری از لخته شدن خون بررسی کرده اند که به نظر می رسد بین این موارد و انعقاد خون رابطه ای وجود دارد.

یک از این موارد آهن است هنگامی که افراد دچار کم خونی فقر آهن هستند، تعداد پلاکت آنها معمولا افزایش می یابد که مطالعات موردی نشان دهنده اینست که زمانیکه سطح آهن بالاست، مقدار پلاکت پایین است و برعکس.

ویتامین E

ویتامین E

مصرف زردچوبه

 

زردچوبه گیاه معطری که معمولا در آشپزی هندی استفاده می شود، همچنین بعنوان دارویی است در طب چینی و آمریکایی و هندی به عنوان یک ضد التهاب با پتانسیل بالقوه برای درمان زخم، بیماری های پوستی و شرایط کبد مورد استفاده قرار می گیرد.

مشابه سیر، زردچوبه نیز ممکن است با جلوگیری از تجمع کلسترول بد در رگ های خونی شروع آترواسکلروز را دفع نماید. سایت مدلاین همچنین اشاره می کند که زردچوبه می تواند لخته شدن خون را کاهش دهد، که با توجه به خواص رقیق کننده خون آن است.

تعدادی از مواد غذایی و مکمل ها برای جلوگیری از لخته شدن خون شناخته شده هستند. این مواد عبارتند از مواد غذایی با مقادیر بالایی از مواد آسپرین مانند به نام سالیسیلاتها، اسیدهای چرب امگا ۳، مکمل های ویتامین E، و مواد غذایی با خواص طبیعی آنتی بیوتیک.

توت فرنگی حاوی مقدار بسیار بالای طبیعی از سالیسیلاتها می باشد.

نقش زردچوبه در لخته شدن خون

نقش زردچوبه در لخته شدن خون

۱٫ پوشیدن لباس های راحتی

 

برای گردش خون سالم، بهتر است از پوشیدن لباسهای تنگ خودداری کنید. از آنجا که لخته های خون نیز ممکن است در پاها ظاهر شود، از پوشیدن شلوار جین خودداری کنید.

۲٫ حمام با نمک اپسوم

نمک اپسوم برای تشویق گردش خون سالم در بدن شناخته شده است. بنابراین دفعه بعد که به زمان آرامش نیاز دارید، یک حمام نمک اپسوم بگیرید.

۳٫ ورزش 

برای جلوگیری از لخته شدن خون، مهم است که فعالیت داشته باشید و برای مدت طولانی از نشستن اجتناب کنید . هر نوع تمرین به طور کلی خوب است، اما یک تمرین بسیار خوب این است که تمرین HIIT انجام می شود که یک تمرین شدید است .

۴٫ هنگام رانندگی بعد از هر ۲ ساعت رانندگی توقف نمایید

نشستن بیش از حد پشت اتومبیل می تواند ما را در معرض خطر لخته شدن خون قرار دهد. اگر شما در حال رفتن به مسیر طولانی هستید، اطمینان حاصل کنید که شما به طور منظم توقف کنید و از ماشین خود بیرون بیایید و مقداری پیاده روی یا نرمش کنید.

۵٫ خوردن رقیق کننده های خون

با اضافه کردن سیر خام، زردچوبه و چای گینگو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید، خطر ابتلا به لخته شدن خون را کاهش می دهد. آنها همچنین خوشمزه و فوق العاده خوب برای سلامت عمومی شما هستند.

نقش ورزش در لخته نشدن خون

نقش ورزش در لخته نشدن خون

۶٫خم و پیچ و تاب دادن مچ پا

 

اکثر روزهای ما صرف نشستن در محل کار است که جریان خون در پاهای ما را تضعیف می کند. هنگامی که شما نمی توانید، راه بروید شما می توانید مچ پای خود را پیچ و تاب دهید.

۷٫ پوشیدن جوراب های ساق بلند

اگر می دانید پاهای شما تمایل به تورم یا گردش خون ضعیف دارند، جوراب های فشرده ممکن است برای شما مناسب باشد. آنها در اندازه ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و در طول روز باعث افزایش جریان خون در پاها می شوند.

۸٫ نقش بالا نگه داشتن پاها در لخته نشدن خون

به پشت دراز بکشید و پاهای خود را در بالای دیوار قرار دهید. فقط ۶ اینچ بالای قلب و سر شما کافی است پس از یک روز طولانی نشستن یا ایستادن، این تمرین عالی است تا خون را در بدن خود جاری کنید.

نقش بالا نگه داشتن پاها در لخته نشدن خون

نقش بالا نگه داشتن پاها در لخته نشدن خون

۹٫ اجتناب از انداختن پاها روی هم 

کسانی که در معرض خطر ابتلا به لخته های خون هستند باید سعی کنند.از انداختن پاهای خود بخصوص برای مدت زمان طولانی خودداری کنند. اطمینان حاصل کنید که موقعیت خود را اغلب تغییر دهید و فشار بیش از اندازه بر پاهای خود قرار ندهید. بالاتر از همه، ما باید در هنگام نشستن احساس راحتی و آرامش کنیم.

میوه های حاوی سالیسیلات ها برای جلوگیری از لخته نشدن خون شامل:

  • کشمش
  • آلو
  • گیلاس
  • کران بری
  • بلوبری
  • انگور
  • توت فرنگی
  • ماندارینها
  • پرتقال ها


سیر   
  نقش سیر در لخته نشدن خون:

سیر در طی قرن ها در تعدادی از برنامه های دارویی استفاده گردیده، که به عنوان یک ضد عفونی کننده و یک درمان برای سرماخوردگی می باشد. یکی از امیدوار کننده ترین نقش های سیر استفاده از آن در پیشگیری از بیماری های قلبی و تصلب شرایین است. سیر ممکن است نه تنها قادر به کاهش سرعت پیشرفت تصلب شرایین باشد، بلکه همچنین ممکن است اثرات مطلوبی بر فشار خون داشته باشد. توانایی سیر در جلوگیری از لخته شدن خون عمل می کند می تواند تا حدی مسئول این اثرات سلامتی بر روی قلب باشد.

سیر

دیدگاه مطلب روش هایی برای جلوگیری از لخته شدن خون با استفاده از ورزش و ویتامین